Turinio valdymo sistema kas tai ir kur ji naudojama? – Internetinių svetainių kūrimas

Turinio valdymo sistema kas tai ir kur ji naudojama?

SEO
SEO kas tai ir kur ji naudojama?
liepos 24, 2016
wordpress
Kas yra wordpress, kur jis naudojamas?
liepos 26, 2016

Turinio valdymo sistema kas tai ir kur ji naudojama?

Content management system

Turinio valdymo sistema (angl. Content Management System TVS) – programinių įrankių rinkiniai padedantys supaprastinti interneto svetainių talpinamo turinio (tekstinio ir grafinio) valdymą. Pagrindinis turinio vardymo sistemos privalumas, jog kuriant bei keičiant turinį ar jo struktūrą nereikia jokių specialiųjų (programavimo) žinių.

Vienas pagrindinių TVS tikslų – užtikrinti sklandų naudotojų  darbą.

Taikymo sritys –  internetinėse svetainėse, laikraščių leidyboje, atviro turinio projektuose (kaip Vikipedija), įmonių valdymo informacinėse sitemose, elektroninėje prekyboje ir kitose srityse.

Pagal Lietuvos kalbininkų standartus, turinio valdymo sistemas (TVS) reikia vadinti turinio tvarkymo sistemomis (TTS). TVS tipologija nėra nusistovėjusi ir labai griežta.

Komercinio tipo turinio valdymo sistema

iPyramid.system
EasyWeb
Easywebmanager
SmartWeb
SiteSupra
Kitos

Populiariausia Lietuvoje naudojama turinio valdymo sistema

WordPress

Viena iš populiariausių atvirojo kodo TVS sistemų Lietuvoje kitaip – „blogų“, valdymo sistema. „WordPress“ pasižymi ypač paprasta išvaizda bei nesudėtingu valdymu. Naujokui, pirmą kartą valdančiam šią sistemą, reikia tik šiek tiek laiko perprasti jos valdymą. „WordPress“ yra labai šauni sistema, tinkanti tiems, kas nori rašyti savo „blog‘ą“ ar sukurti naujienų portalą.

Joomla

Pasaulyje labai populiari turinio valdymo sistema. Joomla yra atvirojo kodo, visiškai nemokama ir prieinama kiekvienam namų vartotojui. Joomla pasižymi paprastu įdiegimu bei turinio redagavimu, ši TVS  sistema tinka beveik kiekvieno tipo projektui. Jos pagalba galima kurti ir asmenines svetaines, ar verslo tinklapius.

Drupal

Drupal yra nemokama turinio valdymo sistema. Ji pasižymi paprastumu ir tinkamumu bet kokiai sričiai. Šios TVS įdiegimo vedlys labai paprastas. Drupal tinka kurti bendruomenės portalus, asmenines ir diskusijų svetaines, e-komercijos svetaines ir kt. Svetainių kūrimo „naujokams“ ši TVS – puikus pasirinkimas.

PrestaShop

Jei naudositės šia TVS, jūsų klientams protingai ir aiškiai bus pateiktas prekių katalogas, atsitiktinius lankytojus paskatins greitu metu tapti pirkėjais. Nepaisant to, kad ji yra nemokama, dykai galima gauti šios TVS sulietuvinimą ir daugybę gražių šablonų. Ši TVS labai naudinga tiems, kurie tik pradeda kurti savo verslą ir nori, daug neinvestuojant į e-parduotuvę, turėti patikimą ir klientų akims mielą elektroninę savo prekių parduotuvę.

PHP-Fusion

Populiari Lietuvoje naudojama turinio valdymo sistema. Viena iš populiarumo priežasčių – lengvas valdymas. PHP-Fusion sistema turi išties nemažai funkcijų, leidžiantų modifikuoti daug naujai sukurtos svetainės sričių.

phpBB

Forumo valdymo sistema, kurią naudoja ir daugelis lietuviškų forumų. Turintį parastą ir intuityvų „interface‘ą“, ji pasižymi ir daugelio duomenų bazių serverių palaikymu, daug funkcijų turinčia administravimo panele, „plačiu“ DUK. Šią forumo TVS įdiegti išties paprasta, vos „vieno klavišo paspaudimu“. Kaip ir priklauso forumui, phpBB turi BB kodų palaikymą, platų šablonų pasirinkimą. Svarbu, kad ši TVS nebūtų „apkrauta“ sunkiu dizainu, kadangi pirmą kartą užėjusiam į forumą žmogui bus sunku ir taip suprasti kategorijų eiliškumą.